imadeself.com! » Всичко за спорт »Арбалет от пролетта на автомобила Москвич

Арбалет от пружината на автомобила Москвич

Арбалет от пружината на автомобила Москвич

Когато наистина искате мощен арбалет, но няма пари за добър заводски кръст, просто трябва да съберете смелостта си, запретнете ръкави и да започнете да правите собствен арбалет сам.

За да направим арбалет, имаме нужда от такива материали и инструменти.

материали:
* Пръчка от не смолисти дървесни видове, размер 700x10x10 мм.
* Второто листо на колата пружинира Москвич.
* Профилна тръба 50х50х2 мм. 10 см дължина.
* Профилна тръба 15х15х1,5 мм.
* Малко парче ламарина 2 мм.
* Метална неръждаема стомана с дебелина 4 мм. и 0,5-1 мм. (за спусъка).
* Стоманен ъгъл 50х450 мм. 35 см дължина.
* Лента D = 8 мм. Дължина 40 см.
* Болтове с гайки D = 8
* Формоване от неръждаема стомана с врата VAZ-2106 2 бр.
* 2 метални ролки, стъклен повдигащ механизъм от врата на автомобил VAZ.
* Кабел D = 3 мм. 3 m дължина, две крайни бримки.
* Епоксидна смола, петна от дърво, лак за дърво за външни приложения.
* Две малки пружини (опъващи).
* Дузина пирони за покривен материал, един пирон от двеста, тръба D = 6 мм., Малки шайби.

инструменти:
* Заваръчна машина.
* Циркулярна ръка.
* Електрическа бормашина с регулиране на скоростта, карбидни свредла за метал D = 3, 5, 8, 10 мм.
* Шлайф, режещи дискове за метал, шлифовъчни колела за дърво.
* Ключове, клещи, отвертка, менгеме, тясно длето, нож.
* Пила, шкурка.
* Очила.

Точка 1. Оформяне на легло.

Вземете добре изсушен дървен блок, аз имах от бреза, начертахме скица на леглото върху него. Всеки размер на дупето правим за себе си (за вашия ръст) и леглото, в зависимост от дължината на стрелките, които ще използвате. Използвам 440 мм стрелки, но трябваше да спестя на дупето, оставих само 300 мм, така че общата дължина беше 740 мм, не посмях да го правя повече.


Начертаваме маркировка за избор на водача, за перо на стрелата, ширина 5 мм, дълбочина 10 мм.

С помощта на циркулярен трион изрязваме жлеба по цялата дължина, до края на спусъка (заключване).

Трябва да е нещо подобно.

С помощта на свредло D = 12 мм. изберете кухината под спусковото устройство, подравнете первазите с длето и нож. Пробиваме дупка за спусъка, пробиваме с длето и нож.


Точка 2. Изработване на замък или задействащо устройство.

Взимаме вида "гайка" за основа на замъка.Така че нищо да не ръждясва, ще използваме неръждаема стомана, ще вземем лист с дебелина 4-5 мм, ако не можете да го намерите, направете купчина от няколко листа, залепени заедно и взети на нитове. Начертайте формата на частите върху метала.


С помощта на режещ диск и шлайф изрязваме според маркировката на детайла.

В центъра на "гайката" пробиваме отвор за оста на въртене D = 6 мм.

Ние обработваме всички страни с файл.

Шлифоваме с наждачна хартия, като постигаме напълно гладка повърхност.

Трябва да е нещо подобно.

Шлайфаме останалите елементи на замъка, шепнем.

Удължавам спусъка с два тънки листа от неръждаема стомана, фиксирам го върху домашно нитове.

На шлайф постигаме желаната форма на детайлите.

От тънък лист метал правим корпуса на спусъка.

Пробиваме три дупки D = 2,5 мм с шепот в тялото, един за монтажа на ос и два за монтиране на пружините.


Прикрепете спусъка на спусъка на мястото си.


Нека да видим на масата как детайлите стават кокирани.

И като след изстрел.

Прилагаме едната страна на кутията към вътрешността на механизма и пробиваме на мястото на отвора за всички оси.

От нокътя на двеста, с диаметър 6 мм, правим оста за "гайката".

Отрежете острия край на нокътя.

Ние измерваме дължината на бъдещата ос, отрязана.


От тънки нокти за покривен материал правим останалата част на оста на нитове. С шлифовъчна машина премахваме накрайниците по главите на ноктите.

Сега те лежат добре на тялото ..

Инсталирайте търсенето по оста в корпуса, използвайте междинни шайби.


Откъснете излишната дължина на нокътя, оставяйки 1 мм. в две посоки за търкаляне.

Използвайки наковалнята, навиваме с чук края на оста.

Пробиваме дупка за оста с дистанционер, за да закрепим пружината, тя прошепна.

От подходяща тръба, отрязана от дистанционната втулка на тази ос.

Преместваме встрани едната страна на тялото.

Монтираме оста, втулката и захващаме пружината.

Поставянето на половинките заедно.

Отрязайте допълнителната дължина, оставете изпъкналост от 1 мм. под чука.

Valtsuem.

Сега можете да поставите най-голямата брава на оста на оси. Комбинирайте дупките.

Вземете предварително измерената и изрязана ос D = 6 mm., Веднага с леко чукче от едната страна.

Поставете на място.

И също така се навийте, основното е да не прекалявате, за да не задръствате подвижния механизъм вътре.




Точка 3. Инсталиране на заключващия механизъм в кутията.



Ако нещо ви пречи да вземете замък добре, ще го модифицираме с длето или нож. След инсталирането проверете как върви спусъка.

Ако всичко е нормално, можете да пробиете дупки за монтаж на винтове и да ги завиете на място.




Точка 4. Ръководства за стрелка.

Сега имаме нужда от декорации от вратата на ВАЗ-2006, те също са изработени от неръждаема стомана, което е много добре. За да им придаде допълнителна твърдост, вътре се изсипва епоксидна смола.

След пълно втвърдяване, за един ден, ще пробием четири отвора във всеки от D = 3 мм., За фиксиране на винтове.

Ще направим големи бормашини за главите на самонарезните винтове, така че кабелът за носа да не се хваща, когато се плъзга по него.

С фина шкурка полираме изводите на отворите, за да премахнем всички бури, които увреждат кабела.


Готовите водачи са инсталирани на леглото.

Ние гарантираме, че винтовете не преминават през тънки места.

Проверяваме дали ключалката върви без куки на водачите.



Точка 5. Осъществяване на дъга или рамене.

От същите врати за донори извличаме ролките на механизма за повдигане на стъкло с помощта на шлайф.

От тях ще направим блокове на раменете, а самата дъга от второто листо на пружината, стара машина Москвич.


Ние произвеждаме подложки за монтиране на пружини към леглото.
За това от ъгъл с размери 50х50 мм. ще изрежем съставните елементи, които да сглобяваме чрез заваряване, ето такъв крепеж (блок).

Обработваме заварки с шлайф. Нека пробием фиксиращи отвори D = 10 мм. под болтовете.

Според готовата проба и размера на получените подложки правим канали за закрепване в кутията. Опитваме се при кацането, постигаме строг подход и закопчаване. Според прогнозната позиция на бъдещия нос, очертаваме и правим проходен канал в страничната стена на леглото, дълъг 70 мм. 10 mm широки, долни телца ще отидат тук.

Извиваме и заваряваме скобата на краката (стремето).



Уши за блоковете.
От профилната тръба 50х50 правим очи за закрепване на ролковите блокове към дъгата (пружина).

Най-трудната част от правенето на самата дъга от пролетта в у дома условия, това е да пробиете дупки. Необходимо е да се пробие с бормашина при ниски скорости, така че свредлото да не гори, постоянно използвайте вода. Ако е възможно, пробийте с бормашини с различен диаметър, от тънки до дебели на стъпки от 0,5-1 мм., Непрекъснато заточвайте инструмента.

Закрепваме скобите на къси болтове M8, шлайфаме шапките.

Закрепваме пружината към блока с два M8 болта с последващо малко заваряване по ръба на стойката.



Сега трябва да отворите леглото с лак и да изсушите.
Инсталираме блок с дъга на леглото, разстроихме метално дърво с чук за плътно прилягане.

Поставяме и затягаме болтовете на M8.


От дългите болтове M10 ще направим под блоковете болтовете на оста, намалени по дължина с къса резба.

Вземете тръбата от котвата и направете дистанционери за осите на блоковете от нея.

Нека пробием дупки D = 10 мм в ушите. за инсталиране на блокове. Инсталираме накрайници с твърд контур.

Инсталираме кабелен блок от едната страна на рамото. Не затягайте гайката, така че въртенето на ролката да не се прищипва.

В гайката и болта пробийте дупка за шпилката.


Инсталираме закопчалката и я затягаме с гайката в посока на развиване.


Поставяме кабела през отвора на леглото и правим същото с монтажа на ролката от другата страна на рамото.


Точка 6. Горната част на замъка.

От профилната тръба 15х15 мм. отрязани две парчета от 120 мм. От ламарината смиламе две заготовки (G) с форма, една правоъгълна плоча (към върха) и триъгълник (отзад).

Чрез заваряване свързваме всички части заедно, почистваме заварките с шлифовъчен диск, така че да се окаже твърда част.

От стария сгъваем стоманен метър правим еластичен държач на стрелата.

Снимката показва монтажните болтове на релсата за оптичния мерник.

Същото нещо само болтове едновременно затягат държача на стрелата.

Самата релса за наблюдение (гълъб) от същата ламарина е 2 мм., Със заточени страни за монтаж на оптика.

Можете да видите квадратната облицовка на оптичната шина, за да повдигнете гърба и по този начин да наклоните обхвата надолу, за да насочите правилно към цел, по-голяма от 25 m.

Монтираме заключващата скоба на леглото и пробиваме отвори за закрепване, винтове и болт M6.


Ние усукваме малките самонарезни винтове, така че да не влизат в оперението на стрелата.

Завъртаме винта назад.

Освен това пробиваме дупка и монтираме последния болт.




Установяваме оптичен мерник.


9.7
8.7
9.3

Добавете коментар

    • усмихвамусмивкиxaxaдобреdontknowYahooНеа
      шефдраскотинаглупакдаДа-даагресивентайна
      съжалявамтанцувамdance2dance3извинениепомощнапитки
      спиркаприятелидобърgoodgoodсвиркаприпадамезик
      димплясканеCrayдеклариратподигравателендон-t_mentionизтегляне
      топлинасърдитlaugh1MDAсрещаmoskingотрицателен
      not_iпуканкинаказвамчетаплашаплашитърсене
      присмехthank_youтоваto_clueumnikостърСъгласен
      лошоbeeeblack_eyeblum3изчервяванесамохвалствоскука
      цензурираншегаsecret2заплашвампобедаюsun_bespectacled
      ShokРеспектхахаprevedдобре дошълkrutoyya_za
      ya_dobryiпомощникne_huliganne_othodifludзабранаблизо

Съветваме ви да прочетете:

Предайте го за смартфона ...