imadeself.com! » роботи »Обикновен робот„ Направи си сам “

Направи сам робот Бък

Направи сам робот Бък

Статията ще разгледа пример за това как направете го сами направете ходещ робот, наречен долар. Когато такива роботът работи, тогава движенията му донякъде напомнят на катерещи се насекоми. Поради факта, че краката на робота са пружиниращи, той създава известно количество шум при ходене, което предизвиква допълнителна интрига в публиката.

Материали и инструменти за производство:
- сервомотор, работещ само при въртене;
- един пластмасов контейнер (размери 4 "x 3" x 2 ");
- едно отделение за поставяне на четири батерии AAA;
- метална цилиндрична опора за сцепление с размер 5 инча (можете да използвате метална дръжка от вратите);
- един болт на 8-32 "х 2";
- три гайки 8-32;
- два болта 4-40 х 3/4 ";
- четири гайки 4-40;
- пластмасово уплътнение 1/8 "x 1/2";
- пружина от 3/4 "до 1";
- два болта с гайки 4-40 х 1/4 ";
- набор от съединители.


Производствен процес:

Първа стъпка. Да започнем със сервомотора

В лопатките на двигателя един срещу друг трябва да пробиете два отвора с диаметър 1/8 ". Как да направите това, можете да видите на снимката.


След това трябва да вземете болтовете 4-40 x 3/4 "и да ги поставите в отворите на лопатките. Сега, с помощта на гайките, болтовете трябва да бъдат фиксирани. След като пластмасовото уплътнение е поставено върху болта, той трябва да бъде фиксиран с гайката. На този етап работата може да бъде разгледана като свърши.



Стъпка втора Работете с поддръжка
Сега трябва да вземете металната опора, за да създадете сцепление и да пробиете дупка в нея. За да направите това, от крайната част на дръжката трябва да отстъпите 3 инча и да направите маркировка. Диаметърът на пробития отвор трябва да бъде 3/16 ".




След това трябва да инсталирате пружината. За целта се взема 2-болт и се поставя пружина. След това пружината се фиксира с гайка. След това завийте друга гайка и я поставете в отвора, пробит в пръта. Болтът е фиксиран от другата страна на пръта с втора гайка.




Стъпка трета Инсталиране на опората в пластмасов контейнер
Пластмасовият контейнер трябва да бъде поставен с главата надолу. От горната част на контейнера трябва да измерите 1/4 ", а от дъното 2", на това място е маркиран маркер. От другата страна на контейнера също трябва да направите бележка. След това трябва да се уверите, че изчисленията са направени правилно и бележките съвпадат. След това в маркировките се пробиват 1/2 "дупки.







След това можете да инсталирате метална опора, тя се вкарва в пробитите отвори 1/2 ". Поддържащите дръжки трябва да бъдат обърнати, така че да стърчат от кутията нагоре, това ще са краката на робота.В допълнение, краката на опората трябва да се простират отвъд пластмасовия контейнер отзад.
Авторът използва подвижна дръжка като опора. Ако е необходимо, той може да бъде разглобен и това значително ускорява процеса на монтаж.

Стъпка четвърта Свържете пружината
Пружината трябва да бъде поставена така, че да изглежда в дъното на контейнера. По-нататък в този момент се правят две марки за инсталиране на скобата, която ще държи пружината. Маркировките трябва да бъдат пробити с бормашина с диаметър 1/8 ".





Сега с помощта на пластмасова вратовръзка пружината може да бъде прикрепена към дъното на контейнера. Излишното парче може да се отстрани с помощта на щипки.

Стъпка пета Монтаж на двигателя
Трябва да вземете сервомотора и да го прикрепите към вътрешността на контейнера, като правите необходимите бележки. Двигателят трябва да е успореден на основата на кутията, тоест всички нейни ръбове трябва да са на едно и също ниво. След направените маркировки е необходимо да пробиете четири отвора с диаметър 1/8 ".



След това двигателят може да бъде инсталиран. Той трябва да бъде прикрепен така, че болтовете му, завинтени към лопатките, да притискат болта, който стърчи от опората. В резултат на това при такъв контакт роботът ще премести краката си. Сервомоторът е закрепен с пластмасови връзки.

Стъпка шеста Инсталиране на захранване
Срещу серводвигателя е необходимо да пробиете 1/8 "отвор и да извадите проводниците от него. В този случай окабеляването трябва да се направи така, че да не пречи на работата на устройството.

Сега трябва да инсталирате отделението за батерията. Той ще бъде прикрепен към дъното на контейнера в центъра. За целта пробийте два 1/8 "дупки. Фиксираме отделението с болтове с гайки 4-40 х 1/4".

Сега трябва да спойкате и изолирате проводниците добре. Важно е да не обърнете полярността. В заключение окабеляването е фиксирано с пластмасови връзки.






Това е всичко, прост ходещ робот е готов. За да го стартирате, просто поставете батериите. Устройството може да бъде надстроено чрез инсталиране на допълнителни сензори и други системи за наблюдение. Но дори и при такъв прост дизайн роботът се държи доста интересно благодарение на сервомотора.
0
0
0

Добавете коментар

    • усмихвамусмивкиxaxaдобреdontknowYahooНеа
      шефдраскотинаглупакдаДа-даагресивентайна
      съжалявамтанцувамdance2dance3извинениепомощнапитки
      спиркаприятелидобърgoodgoodсвиркаприпадамезик
      димплясканеCrayдеклариратподигравателендон-t_mentionизтегляне
      топлинасърдитlaugh1MDAсрещаmoskingотрицателен
      not_iпуканкинаказвамчетаплашаплашитърсене
      присмехthank_youтоваto_clueumnikостърСъгласен
      лошоbeeeblack_eyeblum3изчервяванесамохвалствоскука
      цензурираншегаsecret2заплашвампобедаюsun_bespectacled
      ShokРеспектхахаprevedдобре дошълkrutoyya_za
      ya_dobryiпомощникne_huliganne_othodifludзабранаблизо

Съветваме ви да прочетете:

Предайте го за смартфона ...