imadeself.com! » електроника » Arduino »Ние събираме електроскат, контролиран от смартфон

Сглобяване на електроскат, управляван от смартфон

С това ръководство можете да научите как да направите електрически скейтборд, контролиран от обикновен смартфон. Според автора, домашно приготвени продукти Способен е за скорост от 30 км / ч, а зарядът на батерията е достатъчен за пътеката до 10 км, когато шофирате с пълна скорост. Ако се движите по-бавно, можете да шофирате много по-далеч, тъй като домашният двигател е проектиран специално за ниска скорост. Скейтът се ускорява доста добре, а силата е достатъчна, за да спре на малки изкачвания.
В домашно приготвената система е осигурена регенеративна спирачна система, тя също може да се движи назад, а също така може да се програмира за всякакви стойности на ускорението.

Сглобяване на електроскат, управляван от смартфон



Материали и инструменти за сглобяване:
- шайба (диаметър 5 см);
- шайба M4 (4 броя);
- 180 мм парижно окачване с 83 мм ролки;
- зъбно колело 36 зъба (5 мм стъпка);
- двигател без четки Turnigy Aerodrive 280kv;
- зъбно колело 14 зъба (5 мм стъпка);
- алуминиева заготовка с дебелина 6 мм (минимален размер 121х51 мм);
- колан за предаване на стъпки от 5 мм;
- гайка 6 мм 20 - 6 (бр.);
- болт 6х62 мм - 6 (бр.);
- болт M4 12 мм - (4 бр.);
- шайба M4 - 4 (бр.);
- скейтборд палуба;
- главина на колелото (по избор).





От електрониката ще ви трябва:
- гъвкава жица 10 калибър (60 см);
- триклетъчна литиева батерия 20C 5000mAh 11.1V (2 бр.);
- зарядно за литиеви батерии (авторът използва IMAX B6);
- 4 мм бананова тапа (6 чифта);
- сплитер 2x3 до 1x6;
- ESC-контролер EZRUN / HobbyWing 150A-PRO;
- удължителен кабел 1x6;
- приемопредавател HK-GT2B или Bluetooth контролер.



Производствен процес:

Стъпка 1. Подгответе зъбни колела и шайби
Работата започва на сондажна машина. Необходимо е да вземете зъбното колело за 36 зъба и да пробиете дупки в него с диаметър 6 мм. Подобни действия се извършват с шайба с размери 5 см. За да улесните пробиването, първо трябва да направите шаблон, който след това да бъде залепен към зъбното колело. За улесняване на пробиването се използва WD-40. След производството на тези части можете да преминете към следващата стъпка.





Стъпка 2. Сглобяване на колелото

На една от ролките трябва да инсталирате зъбното колело с шайбата, които бяха направени в предишната стъпка. Предавателната част на зъбното колело трябва да е обърната навън, напълно е възможно в този случай да се наложи допълнителна шайба или втулка между зъбното колело и ролката.









Дупките на зъбното колело и ролката трябва да се комбинират, след това в тях се завинтват болтове 6х62 мм. Първият път, когато завиете болта, ще трябва да приложите някаква сила. За надеждно закрепване е необходимо да използвате всичките шест болта.На обратната страна на валяка върху стърчащите винтове е необходимо да поставите шайбата на 5 см и след това да затегнете конструкцията с 6 мм гайки. В резултат на това ролката ще бъде запечатана между зъбното колело и гайката, което гарантира надежден дизайн.

Стъпка 3. Инсталирайте скобата на двигателя
За да прикрепите двигателя към окачването е необходимо. Изработена е от алуминиева заготовка с дебелина 6 мм. Елементът се изрязва с мозайката, след което върху пробивната машина трябва да пробиете необходимите отвори. Такава скоба трябва да бъде фиксирана към окачването на разстояние 30 mm от началото на оста на колелото. Това става чрез заваряване. Преди заваряване трябва да изчислите точно къде ще бъде моторът, под какъв ъгъл и на каква височина.








Стъпка 4. Инсталирайте двигателя.
Двигателят е прикрепен към скобата с помощта на 12 мм болтове и шайби M4. Поради факта, че дупките в скобата са малко по-големи от диаметъра на болтовете, това ще направи възможно затягането на колана, ако той се разхлаби. Ако се окаже, че коланът ще провисне твърде много, дупките могат да се пробият по-силно.




Стъпка 5. Затегнете трансмисията
На този етап задвижването на ремъка се сглобява. Първо трябва да се поставят две шайби на оста, които се доставят в комплект с ролки и окачване. Тогава се взима колан и се слага на зъбно колело и 14 зъбно колело. След това предавката за 14 зъба се поставя на вала на двигателя, а колелото на оста на колелото.
За фиксиране на колелото на оста се използват две шайби и гайки от същия комплект.






Стъпка 6. Закрепете окачването към палубата
В комплекта за окачването трябва да отидат осем гайки 5 мм с болтове. Използвайки тях, окачването е монтирано на скейтборд. За да направите клирънса по-голям, можете да поставите няколко уплътнения. Палубата може да бъде подсилена с фибростъкло, това ще я направи по-тежка, но по-издръжлива. За реализиране на подобен проект автомобили препоръчва използването на по-плоска и по-широка палуба.




Стъпка 7. Свързване на електрониката
електроника сглобени, както е посочено на снимките и диаграмата. батериите са свързани последователно, за да получат напрежение 22.2V. Вентилаторът с ESC може да бъде свален, тъй като няма нужда от него.












Стъпка 8. Контролерът за скейт

Тук можете да видите как можете да изградите свой собствен Bluetooth контролер. Той ще се базира на микроконтролер Arduino Nano.





Стъпка 9. Корпус за електроника

За електрониката е необходимо да се направи калъф, за тези цели фибростъклото е отлично. Също така за тези цели можете да използвате пластмаса, акрил и дори дърво. Основното е, че кутията е стегната и водата или мръсотията не попадат върху електрониката.








Стъпка 10. Окончателният процес на изграждане.
След като фиксирате всички елементи, скейтбордът може да бъде боядисан във всеки цвят по ваш вкус. Сега след зареждане на батериите, можете да започнете да тествате домашно приготвени. Общото тегло на такъв скейтборд беше само 5 кг.





electroboard_3d.rar [604.1 Kb] (изтегляния: 280)

Приложение за Android [892.73 Kb] (изтегляния: 250)
9
9
9

Добавете коментар

    • усмихвамусмивкиxaxaдобреdontknowYahooНеа
      шефдраскотинаглупакдаДа-даагресивентайна
      съжалявамтанцувамdance2dance3извинениепомощнапитки
      спиркаприятелидобърgoodgoodсвиркаприпадамезик
      димплясканеCrayдеклариратподигравателендон-t_mentionизтегляне
      топлинасърдитlaugh1MDAсрещаmoskingотрицателен
      not_iпуканкинаказвамчетаплашаплашитърсене
      присмехthank_youтоваto_clueumnikостърСъгласен
      лошоbeeeblack_eyeblum3изчервяванесамохвалствоскука
      цензурираншегаsecret2заплашвампобедаюsun_bespectacled
      ShokРеспектхахаprevedдобре дошълkrutoyya_za
      ya_dobryiпомощникne_huliganne_othodifludзабранаблизо
4 коментари
Добавена е връзка в края на статията към приложението за Android. Изтеглете го.
Бихте ли изхвърлили кода, използван за приложението?
Авторът
Тип колан
Едностранно

фураж
5 мм (и т.н.)

Брой канали
54

Напрежение член (шнурове)
стъклопласт

Дължина на наклона
270.00 мм
Ширина на колана
9,0 мм


Продукт за зъби http://shop.sdp-si.com/catalog/product/?id=A%206R25M054090
Каква е дължината на задвижващия колан ???

Съветваме ви да прочетете:

Предайте го за смартфона ...